Horská chata Koniklec

Horská chata se nachází v Jestřabí v Krkonoších v jihozápadních Krkonoších asi 10 km severozápadně od Jilemnice.

Horská chata je vhodná jak pro rodinou dovolenou tak pro školy a školky v přírodě, sportovní soustředění. Celková kapacita je 66 lůžek v 16ti pokojích. Pokoje jsou vybaveny sice starším ale funkčním nábytkem. Většina pokojů má vlastní sociální zařízení. V penzionu lze využít velkou společenskou místnost s krbem, k dispozici jsou dvě televize, 2 x kulečník, 1 pingpongový stůl.

Ve venkovním prostranství lze využít bazén, venkovní terasu, hřiště, travnatou plochu. Pro grilování je možné využít gril nebo pro opékaní špekáčku ohniště, kde se dá posedět třeba jen při plápolajícím ohni.

V okolí je můžete navštívit například: Kozákov, Mohyla přátelství, křížová cesta s kapličkou a léčivou vodou, pevnost Stachelberg, zvonkohra v Dolním dvoře. Rozhledny Černá hora, Hnědý vrch, Žalý, Štěpánka. Naučné stezky Čertův důl, Dědictví doby ledové, Cesta k pramenu Labe, Rýchory.Tůry: Bucharova cesta, Čevenohorské rašeliniště, Cesta Česko - Polského přátelství, Krakonošova cesta, Harrachova cesta, Romantický kout, Šourkova cesta Obřím dolem, pašerácká stezka, vycházková trasa Vlčí jáma, Nejkrásnější výhledy v Krkonoších.

V zimním období lze využít přímo v areálu kluziště, přímo u chaty se nachází lyžařský vlek "Na stráňce". Další sjezdovky jsou vzdáleny cca 3 km ve Vítkovicích Ski areál Aldrov. Bližší informace naleznete na http://www.skialdrov.cz/cs/lyzarsky-areal-Aldrov.aspx

V případě zájmu o pobyt v chatě Koniklec nás neváhejte kontaktovat viz sekce Kontakty. Rádi Vám nabídneme pobyt školy v přírodě se zážitkovým programem. Bližší informace o zážitkových programech naleznete na http://www.oukydouky.com